Skip to main content

Jezdec Tomáš Urban z týmu Porsche Clubu Praha obhájil loňské prvenství v Porsche Sports Cupu. Jaroslav Mikoláš skončil nakonec na svém nejlepším čtvrtém místě.

Tomáš Urban s Jaroslavem Mikolášem v letošní sezóně Porsche Sports Cupu vybojovali pro Porsche Club Praha a Českou republiku přední místa v kategorii PZ Drivers Perfomance Pro.

Tomášovi se povedlo navázat na úspěchy z předchozích let, kdy stejný šampionát vyhrál v roce 2019 a 2020 a dovedl svůj vůz na první místo v absolutním pořadí.

Jaroslav se postupně zlepšoval a nakonec v posledním závodě na německém Hockenheimringu po druhém a pátém místě vybojoval celkové čtvrté místo.

Slova Tomáše po sezóně : 

Jsem nesmírně rád, že se mě povedlo navázat na úspěchy z minulých let a potřetí v řadě jsem získal titul mistra naší kategorie. O mém úspěchu rozhodla šňůra 7 vítězství v řadě od Nurburgringu až po Oschersleben, kdy jsem si vytvořil náskok na své soupeře. Žádné vítězství v letošním roce však nebylo lehké a musel jsem svádět těsné souboje se soupeři, kteří se proti minulým sezónám hodně zlepšili. Chtěl bych poděkovat na tomto místě svému týmu , který je složen z mých synů Tomáše a Davida a mé manželky Simony. Velký podíl na mém úspěchu patří i jim.

Slova Jaroslava po sezóně :

Letošní sezóna byla pro mě doslova famózní. Nečekal jsem, že budu tak často na předních místech a v předposledním závodě sezóny na německém okruhu Hockenheimring jsem skončil těsně na druhém místě. To je můj doposud nejlepší výsledek, který mě vynesl celkové čtvrté místo v šampionátu. Já a celý můj tým jsme tvrdě pracovali celý rok. Chci poděkovat svým skvělým mechanikům Jardovi a Honzovi a především mojí ženě Ireně,bez kterých bych těchto výsledků nedosáhl.


12.11.2021