Skip to main content

Tomáš Urban se stal mistrem a Jaroslav Mikoláš skončil na 5. místě v Porsche Sport Cupu 2019

Jezdec Porsche Clubu Praha se stal během minulého víkendu na německém Hockenheimringu celkovým vítězem německého Porsche Sport Cupu v kategorii PZ Trophy. V sobotním závodě skončil třetí za trojnásobným šampiónem Rocco Herzem a Manuelem Baumgarthuberem. V neděli jim však porážku vrátil a poslední závod sezóny vyhrál. Druhý jezdec týmu Jaroslav Mikoláš skončil v sobotu na krásném osmém místě a nedělní závod zakončil na desátém místě. O velké konkurenci svědčí i fakt, že v této třídě startovalo 42 jezdců především z Německa. Celkově skončil Jaroslav Mikoláš v šampionátu na 5 místě konečného hodnocení, což je rovněž fantastický výsledek.

Tomáš Urban byl v letošní sezóně suverénní a udržel si vedení v žebříčku od prvního závodu až do konce. Vyhrál 10 závodů z celkových 12. Měl nepřetržitou sérii 9 vítězství od jarních závodů na Hockenheimringu, přes Nürburgring, Sachsenring až po Oschersleben. Vítěznou šnůru přerušil až smolný druhý závod ve Spa-Francorchamps, kde dojel na 12 místě.

Jaroslav Mikoláš se postupně prokousával polem až na nádherné 5. místo v celkovém hodnocení, což je rovněž velký výkon s ohledem na konkurenci, která v šampionátu v posledních letech je.

Děkujeme celému týmu včetně mechanika Míry Šídla za příkladnou podporu po celou letošní sezónu.