Skip to main content

Jezdci týmu Porsche Clubu Praha úspěšně zahájili novou sezónu v německém Porsche Sports Cupu.

Tomáš Urban a Jaroslav Mikoláš o posledním víkendu startovali na prvních závodech sezóny 2021 v kategorii PZ Drivers Perfomance Pro (v minulých letech se kategorie jmenovala PZ Trophy) na německém okruhu Hockenheimring.

V kategorii PZ Drivers Perfomance Pro je vždy největší účast jezdců. Potvrdily to i dva poslední závody, kdy stálo na startu 37 jezdců.

Oba naši jezdci se však ve startovním poli neztratili a vybojovali cenné body do celkové kvalifikace.

Připomínáme, že kategorie Porsche Drivers Competition Pro, která ještě loni nesla název PZ-Trophy, nenabízí obvyklý formát závodění. O celkových výsledcích závodů totiž nerozhoduje pořadí, v jakém jezdci projedou pod šachovnicovou vlajkou. Cílem je zajíždět co nejvyrovnanější časy a vítězem se stává ten, kdo nasbírá nejméně trestných bodů.

Tomáš Urban obsadil v sobotním závodě 2 místo a v neděli dokonce vyhrál. Jaroslav Mikoláš dojel v sobotu na pěkném 8 místě a v neděli si taky polepšil na 7 místo.

Dojmy jezdců po závodě :

Tomáš Urban

Začátek každé sezóny je pro mě vždy velice náročný, protože po zimě, kdy nemám prakticky možnost trénovat, jsem hodně nevyježděný. Myslím ale, že i ostatní závodníci v naší kategorii jsou na tom podobně. Počasí během celého víkendu bylo hodně chladné, takže bylo náročné správně zahřát pneumatiky. S pneumatikami jsem měl problém hlavně v sobotním ranním tréninku. Odpoledne se mě jelo mnohem lépe a v cíli jsem byl nakonec spokojen s druhým místem. Na tomto okruhu jsou rozdíly mezi špičkou tak malé, že můžu vyhrát, ale i skončit klidně i pátý, aniž bych nějak zásadně chyboval. Dokladem toho je, že druhé místo až čtvrté v sobotu dělil jen rozdíl v časech v prvním kole po měřeném. Všichni tři jsme totiž měli celkovou diferenci 11 setin vteřiny za součet všech kol v závodě a už muselo rozhodovat jiné kritérium. Nedělní závod se mě povedl už lépe a nechal jsem za sebou všechny soupeře. Odjel jsem z okruhu spokojený, ale do konce sezóny nám zbývá ještě 11 závodů a stát se může cokoli.  Chci poděkovat také celému týmu, který mě pomohl připravit auto na závody a své ženě za podporu po celý závodní víkend. S respektem půjdu do dalších závodů a budu se snažit o co nejlepší umístění. 

Jaroslav Mikoláš

Původně jsem prohlašoval, že se závoděním skončím, ale nedalo se to vydržet. Přihlásil jsem se do celého seriálu a věřím, že se mi to bude dařit i nadále. V tréningu jsem si zajel svůj rekordní čas a v závodě jsem si jízdu velice užíval. Mám nový team mladých mechaniků Jardu Ševčíka a Honzu Weisse, kteří společně s mojí ženou vytvářejí úžasnou atmosféru v teamu. Už se těším na další závody.

Druhý podnik letošního ročníku se koná o víkendu 19.-20. června na Nürburgringu. Tomáš Urban do něj vstoupí jako vedoucí muž průběžného pořadí.  Jaroslav Mikoláš je celkově na pěkném pátém místě.

Výsledky sobotního závodu: 1. Manuel Baumgarthuber (Německo, Porsche 997 Carrera S) 9 bodů, 2. Tomáš Urban (Česká republika, Porsche 997 GTS) 11 bodů, 3. Dr. Rocco Herz (Německo, Porsche Cayman GT4) 11 bodů…8. Jaroslav Mikoláš (Česká republika, Porsche 991 GT3) 70 bodů.

Výsledky nedělního závodu: 1. Tomáš Urban (Česká republika, Porsche 997 GTS) 6 bodů, 2. Dr. Rocco Herz (Německo, Porsche Cayman GT4) 9 bodů, 3. René Klingbeil (Německo, Porsche 991 GT3) 12 bodů... 7. Jaroslav Mikoláš (Česká republika, Porsche 991 GT3) 28 bodů.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Tomáš Urban (Česká republika, Porsche 997 GTS) 47 bodů, 2. Dr. Rocco Herz (Německo, Porsche Cayman GT4) 42 bodů, 3. René Klingbeil (Německo, Porsche 991 GT3) 38 bodů... 5. Jaroslav Mikoláš (Česká republika, Porsche 991 GT3) 27 bodů.


09.05.2021